Základný seminár

Základný seminár

Cesta šamana

Základný workshop "The Way of the Shaman®" je základom pre ďalší vzdelávanie v Core jadrovom šamanizme. Predstavuje účastníkom univerzálne a bežné princípy a techniky v šamanizme, najstaršej liečebnej tradícii ľudstva. Jadro šamanizmu nie je definované žiadnou konkrétnou etnickou skupinou ani žiadnou konkrétnou ideológiou.

Účastníci tohto zážitkového workshopu sa učia vstúpiť do neobyčajnej, nie každodennej reality, kde sa stretávajú so svojimi individuálnymi duchovnými pomocníkmi – klasický krok v šamanskej praxi.

Osobitný dôraz je kladený na klasickú šamanskú cestu, jednu z najpozoruhodnejších vizionárskych metód, ktoré ľudstvo používa na skúmanie skrytého vesmíru, ktorý je inak známy najmä vďaka mýtom a snom. Účastníci sú zasvätení do šamanského putovania s pomocou bubnovania a iných techník na prežívanie šamanského stavu vedomia a na prebudenie driemajúcich duchovných schopností vrátane spojenia s prírodou.

Ďalšia prax zahŕňa metódy veštenia a liečenia. Účastníci sa z vlastnej skúsenosti dozvedia o prepojení s prírodou, o tom, ako obnoviť duchovnú silu a zdravie a ako možno šamanizmus uplatniť v súčasnom každodennom živote na podporu seba, iných a planéty.

Túto prácu, ktorú podobne praktizujú domorodí šamani, vykonávajú okrem iného aj pomocou bubnov a hrkálok. Metodika sa dá naučiť bezpečne a efektívne, o čom svedčí viac ako 100 000 účastníkov workshopov na všetkých kontinentoch za posledné štyri desaťroči

Základný workshop "The Way of the Shaman®" sa praktickým spôsobom zaoberá nasledujúcimi aspektmi šamanskej práce:

  • Teoretický a praktický úvod do Core Shamanismu, jeho metodológie a etiky
  • Šamanská cesta ako základná technika v šamanizme
  • Nadviazanie kontaktu s vlastnými duchovnými pomocníkmi
  • Šamanské metódy na veštenie a liečenie
  • Začatie šamanskej praxe a nezávislá spiritualita


© 2024 The Foundation for Shamanic Studies Europe Slovakia/Všetky práva vyhradené.
Vytvorené službou Webnode Cookies
Vytvorte si webové stránky zdarma!